Lai gan Revolution.lv Playstation 3 lietotāju komūna nav ne tuvu tik liela, cik milža Microsoft konsoles Xbox 360 lietotāju kopa, arī šīs konsoles pārstāvji šeit ir atrodami, un tādēļ ķersimies vien klāt Playstation 3 ekskluzīvās spēles Uncharted 2: Among Thieves apskatīšanai. Uncharted 2 ir turpinājums pirms diviem gadiem iznākušajam Playstation 3 ekskluzīvam Uncharted: Drake’s Forture, kurā iemiesojāties Neitana Dreika, dārgumu un piedzīvojumu meklētāja lomā.
Uzreiz jāsaka, ka Uncharted nebija gluži izdevusies spēle – lai arī neviens nenoliegs, ka tā izskatījās gandrīz perfekti tam laikam, šaušana spēlē bija stipri viduvēja un arī kāpelēšana nebija tik interesanta, cik gribētos. Un šogad ar lieliem urrā vārdiem no visiem kritiķiem ierodas Uncharted 2, kurā, tāpat kā iepriekšējā spēlē būsiet tas pats Dreika kungs, tikai šoreiz meklēsiet senu, aizmirstu pilsētu un kādu īpatnēju dārgakmeni, bet pa ceļam gadīsies nošaut pāris tūkstošus vīru, jo arī kāds krievu tautības (?) pārstāvis tik pat ļoti kā Neitans vēlas iegūt šo dārgakmeni. Tātad, spēles principi šķietami paliek nemainīgi – kāpelēšana par seniem tempļiem, pilsētām, un šaušana vīriem sejā ar dažādiem ieročiem. Un principi arī ir palikuši nemainīgi, bet viss pārējais ir mainījies – un uz labu.
Šaušanas mehānikas spēlē ir stipri uzlabotas, un vairs neliksies, ka pēc 20 iešautās lodes galvā ar AK-47 pretinieks vēl streipuļo apkārt kā dzērājs. Šaut sejā ir jautri, un efektīvi, kā arī vairs neeksistē munīcijas trūkuma problēma, kura bija ļoti kaitinoša pirmajā Uncharted. Lodes ieročiem tagad varēs atrast gandrīz it visur, un ienaidnieki tās atstās salīdzinoši paprāvā daudzumā. Arī kāpelēšana, jeb platforming elementi, ir daudz labāki, un tas ir galvenokārt pateicoties spēles dažādajām lokācijām, kuras visas izskatās lieliskas. Laika gaitā apmeklēsiet Turciju, kādu tropisku salu, Nepālu un pat pabūsiet Himalaju kalnus. Lokāciju daudzveidība tikai padara Uncharted 2 grafiski iespaidīgāku un daudzveidīgāku. Bet kāpēc pats geimplejs ir tik ļoti izdevies? Nu, galvenokārt, ne tikai dēļ uzlabojumiem gandrīz katrā spēles detaļā, bet arī dēļ lieliskā balansa starp sekcijām, kur kāpelēsiet, šausiet sejā, un arī stealth sekcijām, kurās vajadzēs pēc iespējas klusās nogalināt ļaunos vīrus. Protams, spēlē neiztikt arī bez šādiem tādiem pužļiem, bet tos atrisināt nebūs nekādu problēmu, ņemot vērā, ka vienmēr talkā nāks Dreika pierakstu žurnāls. Uncharted 2 nevar dot cepumu par brīvu pieeju spēlēšanai, jo tā ir lineāra spēle vārda vistiešākajā nozīmē – nebūs nekādas izvēles, par kuru ceļu nokļūt no punkta A uz punktu B, ir tikai viens veids, kā atrisināt puzles utt. Taču tas nemaz Uncharted 2 neskādē, to spēlēt tik un tā ir daudz jautrāk, nekā jebkuru citu spēli līdz šim šogad, uz jebkuras konsoles. Bez visiem jau tā lieliskajiem uzlabojumiem geimplejā, Uncharted 2 izceļ arī set-piece brīži – spēles diezgan garajā (nu, vismaz priekš mūsdienu spēlēm, garajā) 12-14 stundu kampaņā paspēsiet rāpties par debesskrāpja cienīga augstuma ēkām, mukt no tanka, cīnieties pret helikopteriem, skriet pa braucošu kravas vilcienu un šaut cilvēkiem sejā, skriesiet pa sabrūkošiem tiltiem un ēkām un darīsiet daudz citas lietas, kas varbūt jums atgādinās skatus no action filmām. Un īstenībā, tā arī ir, spēlējot Uncharted 2 , jums pavisam noteikti liksies, ka atrodaties Holivudas action filmā. Arī sižets ir tāds, kādu varētu vienā no tādām atrast. Uncharted 2, vismaz priekš videospēles, ir ļoti detalizēti un interesanti tēli, un spēle nekad sevi neuzskata par pārāk nopietnu. Protams, tēli, kas atrodami iekš Uncharted 2 nav ne tuvu tik dziļi un interesanti, kādi tie ir Grand Theft Auto spēlēs, bet ir patīkami redzēt spēli, kurā ir patiesi laba sižeta līnija, cutscenes izskatās lieliski, un arī balsu īpašnieki pacentušies ierunāt tēlus.
Es nedomāju, ka grafikas ziņā par spēli nevar teikt ne vienu sliktu vārdu. Tā izskatās patiešām fantastiski, un tai ir labākā grafika, kādu esmu redzējis jebkad. Visas lokācijas ir tik detalizētas, sniegs spēlē izskatās reālistiski, tēli ir izteiksmīgi, nu nav nekas tāds, pie kā šeit grafiski varētu piekasīties. Šad tad kamera paniķojas, bet tas jau ir cits jautājums. Ja jums nepietiek ar patiešām augstas kvalitātes vienspēlētāja kampaņu, arī tādā gadījumā Uncharted 2 apmierinās. Spēlē ir vairāki daudzspēlētāju režīma veidi – parastie Deathmatch, Elimination u.c. ar interesantiem nosaukumiem, kuros var spēlēt 10 spēlētāji divās komandās, kā arī co-op režīmi, kurā 3 spēlētāji varēs kopīgiem spēkiem pretoties AI ienaidniekiem dažādās mapēs. Lai arī neesmu īpašs Uncharted 2 daudzspēlētāju režīma cienītājs, jāsaka, ka tas visumā ir labs – īpaši jāizceļ kooperatīvie režīmi, kurus spēlēt laikam ir visjautrāk no visiem.
Uncharted 2: Among Thieves ir šī gada labākā spēle līdz šim – tai ir fantastiski detalizēta un skaista grafika, interesants un daudzveidīgs geimplejs, kā arī patiešām labs sižets un tēli. Ja vēl joprojām meklē iemeslus, kādēļ iegādāties Playstation 3 konsoli, tad Uncharted 2: Among Thieves noteikti vajadzētu būt vienam no labākajiem iemesliem.
Spēles Process:

Vizuālā Puse:

Satura Daudzums:

Sižets:

Vērtējums:
