
Ja tic seniem nostāstiem, tad reiz, sazin kādos laikos, izveidojās brālība jeb sekta, jeb sauksim to kā gribam, kuri bija dikti neapmierināti ar krusta kara iekšējām intrigām, bet tā kā tajos laikos plastikāta spridzekļi un zarīna gāze pieejami nebija, tad nu nācās kaut kā izlīdzēties ar visu, kas bija pa rokai. Gods godam - savu meistarību dvēseļu sūtīšanā uz labākiem medību laukiem ar DHL ātrumu aizvēsturiskie revolucionāri bija noslīpējuši līdz katanas asumam, tāpēc pat pušplēstu vārdu par jamo atrašanos pilsētā, vietējie oligarhi un pārējie sliktie puikas uztvēra ar vieglu biezumu sajūtu ūziņās. Vēsturnieki arī nešaubās par faktu, ka senā Hashshashin [haššašin] biedrība, kura patiešām eksistēja kaut kad ap to laiku un no kuras nosaukuma ir arī cēlies AC nosaukums, nebija no tiem, kas kaisa solījumus vējā. Jau iesvētīšanas brīdī biedriem tika piedāvāta zobu fejas cienīga atrakcija bez izvēles opcijām – tu mums pirkstiņu, mēs tev zem ķiteļa noslēptu asmeni. Tā arī tas viss sākās tajos laikos, un, kā smejies, bija izdzīvojis līdz mūsdienām, tāpēc par senču izdarībām nu nākas maksāt vienkāršam Ņujorkas bārmenim (ar modeļu purniņu) Desmondam.

Krusta kara pirmslicējiem, viņi arī templāri, Svētā grāla mednieki un tagadējie megakorporācijas turētāji – sauciet tā kā labāk izrunāt sanāk, Hašašinu būšana gadsimtiem ilgi bija noriebusies līdz mielēm, tāpēc nabaga bārmenim, kura asinīs kā izrādās rit slepeno revolucionāru gēni, nu ir jāpilda Indiana Džounsa un grēkāža loma vienlaicīgi. Lietojot gēnu inženierijas superverķi, kam nosaukums Animus, Desmondam a ļa The Matrix stilā nāksies iziet cauri visai savai gēnu atmiņai un pildot misiju pēc misijas atklāt, kurš tad īsti kuram uzkāpis uz varžacīm un kurš tad ir pelnījis kursu par to kā ziemā burkāni jāstāda.

Mūsdienu templāri, kas Svētā Grāla meklējumiem par godu sagūstīto Desmondu sakrustoja ar Animus, dzemdēja ne vairāk ne mazāk kā profesionālu dvēseļu savācēju vārdā Altairs (“tas, kas lido” no arābu valodas), kurš patiesi ir šī vārda cienīgs, jo lielāko daļu pavada spēlējot spēli augstāk par zemi – proti lēkājot un rāpjoties pa visneiedomājamākajām karnīzēm, sijām, jumta korēm un krustiem. Ubisoft ir pacentušies godam – visas kustības ir tik nostrādātas un lieliskas, ka ne uz mirkli nepamet sajūta, ka tas ir pazaudējies vēsturē Parkour monstrs ar zirnekļa cilvēka iezīmēm. Pat pieredzējušie Gametrailers apskatnieki, kas savā dzīvē ir redzējuši ne vienu vien pērli, kasot ķobjus izteicās, ka tik dabiska kāpelēšana viņu monitoros vēl neesot redzēta.

Tā nu Altairs klejo pa virtuālo Svētās Zemes karaļvalsti, dipadu-dapadojot uz zirga, kas ir līdz šim reālākais, ko nācies redzēt manā apmēram 18 gadus vecā geimera stāžā, un laiku pa laikam bez uzaicinājuma viesojas senajā Damaskā, Akrā, Jeruzalemē un Masiafā, atstājot aiz sevis šausmas un kaudzīti ar sarakstā esošiem (un ne tikai) līķiem, kuru medīšanā pielieto jautru instrumentu kaudzi. Nāves nesošais sortiments variē no viduslaiku zobena un mazā dunča līdz pat metamajiem nažiem, kas trāpa ar 100% precizitāti un augstākminētajam pirkstiņvietas asmenim, tomēr viss tas nogalina ar cenzūras apdalītiem tuvplāniem un pamatīgu asins šalti, kas noteikti patiks brutālāku lietiņu cienītājiem.

Rezumējot visu iepriekš aprakstīto, var teikt, ka AC ir viena no skaistākajām un patiesi 40 Ls vērtajām spēlēm, kura neliks nožēlot nevienu negulēto stundu – vai nu ejot spēli pa diagonāli, pildot tikai primārās lietas, vai arī iedziļinoties papildkvestos un meklējot templārus vai vācot karodziņus (es pats pavadīju neskaitāmas stundas, atzīmējot kartē pa vienam un līdz baltkvēlei nokaitinot draudzeni), plus, ņemot vērā Ubisoft tālredzību, izskatās, ka mūs vēl sagaida kā minimums viens spēles turpinājums. Atliek tikai minēt, kurā pasaules malā Altairs turpinās nolaist asinis savā apdeitotā “things to do” saraksta nākamajā sērijā un cerēt, ka naudas kāre nesačakarēs tik labi iesākto frančaizi. Thumbs up!

Smukums: 9 (ūber noslīpēts un bez gļukiem)
Bungādiņprieks: 8.5 (ar laiku atkārtojas par daudz, bet kopumā 5.1 skaņas vide apbur)
Rokām: 9 (optimizēts as hell)
Buy or not to buy: 9 (spēle jaunatklājējs, kas jāiziet)
Kopumā: 8.9 (!get)