
Kā rakstītu FHM - "šoferis neveiksmīgi izņēma līkumu" (nākamo kadru neļāva publicēt cenzūra)
Vientuļā šofera gaitas
Pirmais, ko ir ļoti svarīgi zināt un kas zināmā mērā noteiks, vai spēle patiks vai nē, ir fakts, ka kopš šī brīža (un droši vien arī nākotnē) spēlētājs ir tiesīgs braukt tur, kur vien viņa sirdij tīk – respektīvi, tieši tāpat, kā otrajā Electronic Arts sacīkšu sērijā, „Need For Speed”, arī „Burnout” tagad lepojas ar pilnīgi atvērtu pasauli, pa kuru atļauts vizināties kaut vai tāpat vien. Pieradis pie iepriekšējo sēriju stingri noteiktajām trasēm, kārtīgs Burnoutists sākumā gluži vienkārši nesaprot, kurp doties!
Manāmi paredzējuši šādu situāciju, meistari no Criterion maigi, bet mērķtiecīgi iebaro spēlētājam pa druskai no katra no spēles režīmiem – sisties var ar pulksteni (neiztrūkstošais Burning Lap), ar punktu skaitītāju (Stunt Run), citiem braucējiem (vecais-labais Race), citiem braucējiem uz dzīvību un nāvi (ģeniālais Road Rage), vai arī vienkārši atdarināt Stīvu Makkvīnu, Nikolasu Keidžu un visus pārējos leģendāros kino autobēgļus kopā režīmā Marked Man. Sērijas jaunums, šis režīms piedāvā aizraujošu izklaidi – mukt ko riepas tur no vajātājiem, un vairs pat nav svarīgi, cik daudz reizes kritīs ienaidnieku mašīnas, un cik pati tavējā, jo vienīgais uzdevums ir tikt līdz finiša taisnei (kura allaž izrādās par 100 metriem tālāk, nekā gribējās) vienā gabalā. Katrs no šiem režīmiem var tik ieslēgts vienkārši apstājoties attiecīgajā krustojumā – un, ja lasot tas varbūt nav īsti skaidrs, tad ticiet man, ka spēlē tu pie jaunās sistēmas piešaujies burtiski pāris sekunžu laikā. Lēnākiem spēlētājiem ir arī karte, kurā precīzi atzīmēta katra režīma atrašanās vieta. Un te arī parādās Paradise atšķirība no iepriekšējām daļām – jebkurā no režīmiem tev visbiežāk ir jānokļūst no punkta A līdz punktam B, bet KĀ tieši tu to izdari (brauc pa labi, pa kreisi, pa ceļu vai caur sētām) ir tikai un vienīgi tavā pārziņā!

Tiem, kam ar šo ir par maz, ir sagatavotas klasiskās mazohistu izklaides no sērijas „atrodi un sasit 100 billboardus”, „atrodi un sasit 400 žogus” (burtiski), „atrodi 100 unique jumps” un pārējais no šīs pašas sērijas. Automobīļu klāsta papildināšana vairs nenotiek tikai vinnējot tos sacīkstēs – ar pārsteidzošu regularitāti (kura sakrīt ar spēlētāja progresu spēlē) pilsētas ielās uzrodas aizvien jauni un jauni konkurējoši braucēji jaunās, spīdīgās mašīnās, kuras spēlētājs tiek aicināts iegūt savā īpašumā. Kā tas darāms, es domāju, ka nav jāpaskaidro... (konkurenti tiek, emmm... noburnoutoti

Protams, tāpat kā līdz šim, visi režīmi izraisa visplašāko emociju spektru, no dejošanas ar tamburīniem kailam pa istabu grandiozas uzvaras gadījumā, līdz „pults pret sienu, disku pret celi, veidotāji k*ces...” stāvoklim brīdī, kad finiša taisnē tavs autiņš tiek izsmērēts gar pretīm braucošu fūri. Vārdu sakot – spēles gaitā emocijas garantētas. Ja godīgi, tad vārds „spēlēt” manās acīs ne pārāk saistās ar vārdu „Burnout” - ar to saistās izteikti „rubīt”, „močīt”, „griezt”, „kapāt” un pārējie izteikti jautras geimošanas sinonīmi. Par to arī mīlam.
„Kakaja klassnaja svalka!” (c) Beaviss & Butt-head
Tomēr kā ar burvju nūjiņas mājienu visa jautrība burtiski pāris sekunžu laikā pārceļas online pateicoties revolucionārajam, novatoriskajam un vēl visādi citādi ģeniālajam multiplayer režīmam. Par cik pilsēta tad ir visiem viena un pieejama pilnīgi visa jau no paša spēles sākuma, tad vienīgais, ko atliek izvēlēties, ir mašīna, ar kuru brauksi, un draugu (vēlāk – ienaidnieku!) skaits, kuri kopā ar tevi sitīsies Paradise ielās. Viens klikšķis uz D-Pad, un tu jau esi online - kā jau sen bija zināms, tad viss ģeniālais ir vienkāršs! Cik mēs izmēģinājām, tad tīkla kods ir labi nostrādāts (uz abām konsolēm), tapēc braukšana ir smooth un bez lagiem! Pievienojaties – revolution.lv dalībnieku gamertagus var atrast kaut kur .

Visu kopējo experience cenšas, bet nespēj sabojāt nelielas Criterion dizaina kļūdas (nav iespējams restartēt jau iesāktas sacīkstes, bet lai nomainītu mašīnu, tai ir jābrauc pakaļ uz garāžu – huh?), kuras noteikti tiks izlabotas jau nākamajā sērijā, kura, protams, drīz sekos. Un pēdējais - es domāju, ka par grafikas/skaņas/motion blur kvalitāti var pat nepieminēt, tapēc, ka ir skaidrs, ka tie visi (īpaši pēdējais) ir izpildīti uz 10.

8/10
P.S. Pirms sākam spēli, uzmanīgi izrediģējam spēlē skanošo dziesmu pleilisti – starp visu ko citu plus-mīnus cienījamu tur ir manīts arī ielavījies Avrils Laviņš (Avirl Lavigne), kura pavadībā var braukt ja nu vienīgi ar trīsriteni pa tiešo uz bērnudārzu. Esam uzmanīgi!
P.P.S. Tam, kurš adekvāti iztulkos vārdu "Burnout" latviešu valodā mēs piešķirsim kādu vērtīgu balvu - piemēram, vienu no tiem ! Nu jeb varbūt arī ko labāku

(lūdzu, ADEKVĀTI - tas ir kā "Jackass", kas latviski saucas "Žāksti" un ir atbilstoši pēc jēgas, nevis kaut ko no IT&T latviskojumiem, par kuriem nezini vai smieties, vai raudāt, vai abus reizē...)